Tak było w ISKIERCE!

25 marca 2017 roku oficjalnie otwarliśmy wystawę pt. Żywioły w Klubie Kultury ISKIERKA w Krakowie. Można na niej zobaczyć przegląd mojej twórczości – obrazy malowane na korze, drewnie, płótnie, abstrakcyjne drewniane rzeźby, a także smoczą instalację z ledami. Większość materiałów, łącznie z ramami, pochodzi z tzw. odzysku, więc są przetworzone stare szafy, szuflady, płyty wiórowe itp. itd. Polecam sprawdzić osobiście 🙂

Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny wykonujący standardy muzyki rozrywkowej, zaś o wikt zadbała moja Muza – małżonka Krystyna. Doszły mnie słuchy, że hitem moich wernisaży są jej ciasteczka z dziurką…

Był też czas na wzruszenia – zaprezentowałem po raz pierwszy album „Z natury malowane” 2015-2016, w którym można znaleźć nie tylko obrazy, ale też wiersze moich przyjaciół i rodziny – Danuty Patkaniowskiej, Macieja Naglickiego oraz Majki Jasek. Seria jest limitowana, więc jeśli ktoś ma na niego chrapkę, to trzeba się spieszyć! Album, tak jak i poniższą fotorelację, w całości przygotowała Elunia z Komu Net Press. Dziękuję!

Dziękuję też Wam za obecność, poświęcony czas i te wszystkie miłe słowa! Do zobaczenia wkrótce!

Ile trzeba inspiracji, aby móc artystycznie działać – tworzyć, malować, rzeźbić. Do owej twórczości Edward Duda dojrzewał wiele lat. Posiada jednak wrodzony talent, wenę twórczą i wewnętrzny napęd do walki o egzystencję. W życiu i w sztuce porusza się między iluzją, abstrakcją i twardą rzeczywistością. Twórczość jego skupia się na obserwacji przyrody i sztuki - pozwala nam mieć drzewa przed oknami. Malarstwo Jego jest pełne emocji, jest zachwycające.

Renata Bartel

W tej twórczości podziw budzi połączenie wielkiej wyobraźni ze znakomitym realizmem wykonania oraz wyczuciem możliwości jakie daje nawet przypadkowo znaleziony materiał. Jest nim drewno.

prof. Aleksander Krawczuk

Kiedy patrzymy na obrazy Edwarda, uwodzi nas plastyczne zestrojenie ich formy i treści. Zastanawiamy się co bardziej podziwiać – pomysłowość w reakcji na bogactwo natury kory drzew czy dojrzałość decyzji w budowaniu całości kompozycji i konsekwencje w zestroju barwnym malatury. Tak czy inaczej wymienione cechy Jego malarstwa dają wielką przyjemność oglądania dzieł już wykonanych i napawają nadzieją na następne.

Jan Gołębiowskiartysta, architekt