Wernisaż podczas Nocy Muzeów w Muzeum Spraw Wojskowych

Uwaga Kochani! Już w najbliższy piątek (19 maja 2017) o godz. 18.00 otwarta zostanie moja wystawa pt. „A to Polska właśnie!”. Wydarzenie odbędzie się w ramach krakowskiej edycji Nocy Muzeów w Muzeum Spraw Wojskowych, zlokalizowanym w zabytkowym Forcie Swoszowice – jednym z najlepiej utrzymanych fortów Twierdzy Kraków. Zobaczyć będzie można również prace dzieciaków stworzone podczas warsztatów graficznych w Myślnik Kreatywna Edukacja.

Po wernisażu gratka dla miłośników historii i militariów – będzie można bezpłatnie zwiedzać Muzeum, a w nim czekają bardzo ciekawe eksponaty z okresu I i II wojny światowej. Zapraszam serdecznie całe rodziny! Do zobaczenia!

Krakowska Noc Muzeów 2017 w Muzeum Spraw Wojskowych. Plakat

Krakowska Noc Muzeów 2017 w Muzeum Spraw Wojskowych

Ile trzeba inspiracji, aby móc artystycznie działać – tworzyć, malować, rzeźbić. Do owej twórczości Edward Duda dojrzewał wiele lat. Posiada jednak wrodzony talent, wenę twórczą i wewnętrzny napęd do walki o egzystencję. W życiu i w sztuce porusza się między iluzją, abstrakcją i twardą rzeczywistością. Twórczość jego skupia się na obserwacji przyrody i sztuki - pozwala nam mieć drzewa przed oknami. Malarstwo Jego jest pełne emocji, jest zachwycające.

Renata Bartel

W tej twórczości podziw budzi połączenie wielkiej wyobraźni ze znakomitym realizmem wykonania oraz wyczuciem możliwości jakie daje nawet przypadkowo znaleziony materiał. Jest nim drewno.

prof. Aleksander Krawczuk

Kiedy patrzymy na obrazy Edwarda, uwodzi nas plastyczne zestrojenie ich formy i treści. Zastanawiamy się co bardziej podziwiać – pomysłowość w reakcji na bogactwo natury kory drzew czy dojrzałość decyzji w budowaniu całości kompozycji i konsekwencje w zestroju barwnym malatury. Tak czy inaczej wymienione cechy Jego malarstwa dają wielką przyjemność oglądania dzieł już wykonanych i napawają nadzieją na następne.

Jan Gołębiowskiartysta, architekt