Wystawy

Kochani! Za mną gorący okres wystawienniczy i twórczy, a przede mną kolejny, więc przepraszam za tak żadkie umieszczanie informacji. Ze wzglądów technicznych więcej nowości wrzucam na swój profil na facebooku. Zapraszam Was tam serdecznie:  www.facebook.com/Edward.Duda.artysta.

Przy tej okazji pragnę Was również zaprosić na moją wystawę pt. „Świat eduardiański” w zaprzyjaźnionej bibliotece w Swoszowicach przy ul. Chałubińskiego 47. Odbędzie się ona 14 października o godz. 19.00. Przybywajcie!

Ile trzeba inspiracji, aby móc artystycznie działać – tworzyć, malować, rzeźbić. Do owej twórczości Edward Duda dojrzewał wiele lat. Posiada jednak wrodzony talent, wenę twórczą i wewnętrzny napęd do walki o egzystencję. W życiu i w sztuce porusza się między iluzją, abstrakcją i twardą rzeczywistością. Twórczość jego skupia się na obserwacji przyrody i sztuki - pozwala nam mieć drzewa przed oknami. Malarstwo Jego jest pełne emocji, jest zachwycające.

Renata Bartel

W tej twórczości podziw budzi połączenie wielkiej wyobraźni ze znakomitym realizmem wykonania oraz wyczuciem możliwości jakie daje nawet przypadkowo znaleziony materiał. Jest nim drewno.

prof. Aleksander Krawczuk

Kiedy patrzymy na obrazy Edwarda, uwodzi nas plastyczne zestrojenie ich formy i treści. Zastanawiamy się co bardziej podziwiać – pomysłowość w reakcji na bogactwo natury kory drzew czy dojrzałość decyzji w budowaniu całości kompozycji i konsekwencje w zestroju barwnym malatury. Tak czy inaczej wymienione cechy Jego malarstwa dają wielką przyjemność oglądania dzieł już wykonanych i napawają nadzieją na następne.

Jan Gołębiowskiartysta, architekt