Wernisaż w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej

Moi drodzy! Zapraszam Was serdecznie 5 lipca 2019 r. (piątek) na godz. 17.00 do Dworu Marsów przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej. Odbędzie się w nim wernisaż moich prac pt. „Święto lasu, czyli sztuka według natury”. Wydarzenie uświetni swoim występem Grupa Teatralna ADALEX. Zaprezentują oni fragmenty spektaklu muzycznego pt. „Cygańska tęsknota”. Będzie się działo 🙂

P.S. Dziękuję Aleksandrowi za zdjęcia plakatu!

Ile trzeba inspiracji, aby móc artystycznie działać – tworzyć, malować, rzeźbić. Do owej twórczości Edward Duda dojrzewał wiele lat. Posiada jednak wrodzony talent, wenę twórczą i wewnętrzny napęd do walki o egzystencję. W życiu i w sztuce porusza się między iluzją, abstrakcją i twardą rzeczywistością. Twórczość jego skupia się na obserwacji przyrody i sztuki - pozwala nam mieć drzewa przed oknami. Malarstwo Jego jest pełne emocji, jest zachwycające.

Renata Bartel

W tej twórczości podziw budzi połączenie wielkiej wyobraźni ze znakomitym realizmem wykonania oraz wyczuciem możliwości jakie daje nawet przypadkowo znaleziony materiał. Jest nim drewno.

prof. Aleksander Krawczuk

Kiedy patrzymy na obrazy Edwarda, uwodzi nas plastyczne zestrojenie ich formy i treści. Zastanawiamy się co bardziej podziwiać – pomysłowość w reakcji na bogactwo natury kory drzew czy dojrzałość decyzji w budowaniu całości kompozycji i konsekwencje w zestroju barwnym malatury. Tak czy inaczej wymienione cechy Jego malarstwa dają wielką przyjemność oglądania dzieł już wykonanych i napawają nadzieją na następne.

Jan Gołębiowskiartysta, architekt