Kolejna informacja! Mam zaszczyt zaprosić Was na wernisaż wystawy pt. Żywioły, który odbędzie się 25 marca 2017 r. o godz. 16.00 w Klubie Kultury ISKIERKA przy ul. Żywieckiej 44 w Krakowie. I jak już sypię niespodziankami, to sypię… Otóż świetna wiadomość! Nadszedł mój najnowszy album z obrazami pt. Z natury malowane 2015-2016. Znalazły się w nim również wiersze mojej rodziny i przyjaciół. Oczywiście premiera albumu będzie miała miejsce na wernisażu w ISKIERCE. Będzie żywiołowo, więc zapraszam serdecznie!
Żywioły w Iskierce

Twój adres nie będzie publikowany. Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane

Ile trzeba inspiracji, aby móc artystycznie działać – tworzyć, malować, rzeźbić. Do owej twórczości Edward Duda dojrzewał wiele lat. Posiada jednak wrodzony talent, wenę twórczą i wewnętrzny napęd do walki o egzystencję. W życiu i w sztuce porusza się między iluzją, abstrakcją i twardą rzeczywistością. Twórczość jego skupia się na obserwacji przyrody i sztuki - pozwala nam mieć drzewa przed oknami. Malarstwo Jego jest pełne emocji, jest zachwycające.

Renata Bartel

W tej twórczości podziw budzi połączenie wielkiej wyobraźni ze znakomitym realizmem wykonania oraz wyczuciem możliwości jakie daje nawet przypadkowo znaleziony materiał. Jest nim drewno.

prof. Aleksander Krawczuk

Kiedy patrzymy na obrazy Edwarda, uwodzi nas plastyczne zestrojenie ich formy i treści. Zastanawiamy się co bardziej podziwiać – pomysłowość w reakcji na bogactwo natury kory drzew czy dojrzałość decyzji w budowaniu całości kompozycji i konsekwencje w zestroju barwnym malatury. Tak czy inaczej wymienione cechy Jego malarstwa dają wielką przyjemność oglądania dzieł już wykonanych i napawają nadzieją na następne.

Jan Gołębiowskiartysta, architekt