II. Swoszowicki Piknik Patriotyczny 09 IX 2017

Zapraszam wszystkich serdecznie na II. Swoszowicki Piknik Patriotyczny, który będzie miał miejsce 09 września (sobota) br. Uroczyście rozpocznie się o godz. 15.00 na obiekcie sportowym sekcji jeździeckiej WLKS Krakus przy ul. Kąpielowej 51 w Krakowie. Jednak już od godz. 11.00 do 15.00 będzie można bezpłatnie zwiedzać Muzeum Spraw Wojskowych przy ul. Sawiczewskich 46 w Krakowie. Jest to ostatnia chwila na to, aby zobaczyć moją wystawę obrazów o charakterze militarnym, pt. A to Polska właśnie!, w ciekawych wnętrzach Fortu Swoszowice. Obejrzenie fortu i zebranych w muzeum eksponatów też polecam, ponieważ zgromadzona kolekcja należy do jednej z najlepszych w Polsce! Poniżej informacja o planie Pikniku.

Plan wydarzeń:

ul. Sawiczewskich 46, Kraków
11.00 – 15.00
 – bezpłatne zwiedzanie Muzeum Spraw Wojskowych, znajdującego się w jednym z najlepiej zachowanych fortów Twierdzy Kraków – Forcie Swoszowice (znanym również jako Fort Wróblowice)

ul. Kąpielowa 51, Kraków, obiekt sekcji jeździeckiej WLKS „Krakus” 
15.00
 – 16.00 – koncert dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 43, które wykonają najpopularniejsze szlagiery z czasów I i II Wojny Światowej. W repertuarze m.in. „Przybyli ułani pod okienko”, „Czerwone Maki na Monte Cassino”, „Pierwsza kadrowa”. Oczywiście można przyłączyć się do śpiewania ?

16.00 – 16.30 – Przekazanie tablicy upamiętniającej 135-lecie założenia SP nr 43 wraz z promocją książki pt. „Bajka prawdziwa o siarce, czyli żółtym polskim złocie” Adama Wójcika – Łużyckiego

16.30 – 17.00 – Spotkanie z bohaterem II Wojny Światowej Włodzimierzem Wolnym

17.00 – 19.00 – Koncert zespołu Contra Mundum

19.00 – 19.30 – Projekcja filmu krótkometrażowego pt. „Zrzuty dla Warszawy” w reż. Tinusa Le Roux

Imprezie towarzyszyć będą pokazy sprzętu 6. Brygady Powietrznodesantowej, wystawa broni z kolekcji Krzysztofa Pawlaka, warsztaty kreatywne MYŚLNIKA dla dzieci oraz inne atrakcje. Zostaną również wręczone medale Gloria Radices Sulphurum „Chwała Siarczanym Korzeniom” dla osób zaangażowanych w działalność społeczną na rzecz mieszkańców Swoszowic.

Wydarzenie, pod patronatem honorowym Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika, zorganizowane zostało przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa,  Stowarzyszenia „Siarczane Korzenie Swoszowic”Muzeum Spraw WojskowychWojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego „Krakus” oraz Szkoły Podstawowej nr 43 w Krakowie. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Sponsorami są Unison Sp. z o.o. oraz Instal Kraków S.A. Z kolei TVP Kraków i Swoszowicki Portal Informacyjny objęły wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Aktualny plan wydarzeń, mapa dojazdu, opisy atrakcji można znaleźć na stronie: www.swoszowice.org.pl oraz w facebookowej grupie Swoszowice – nasze miejsce na Ziemi. Zdjęcia Bartłomieja Cichonia z I Swoszowickiego Pikniku Patriotycznego można obejrzeć tutaj.

Mapa dojazdu do Muzeum Spraw Wojskowych (Fort Swoszowice)

Mapa dojazdu do WLKS Krakus

Plakat wydarzenia
II Swoszowicki Piknik Patriotyczny

II Swoszowicki Piknik Patriotyczny

Ile trzeba inspiracji, aby móc artystycznie działać – tworzyć, malować, rzeźbić. Do owej twórczości Edward Duda dojrzewał wiele lat. Posiada jednak wrodzony talent, wenę twórczą i wewnętrzny napęd do walki o egzystencję. W życiu i w sztuce porusza się między iluzją, abstrakcją i twardą rzeczywistością. Twórczość jego skupia się na obserwacji przyrody i sztuki - pozwala nam mieć drzewa przed oknami. Malarstwo Jego jest pełne emocji, jest zachwycające.

Renata Bartel

W tej twórczości podziw budzi połączenie wielkiej wyobraźni ze znakomitym realizmem wykonania oraz wyczuciem możliwości jakie daje nawet przypadkowo znaleziony materiał. Jest nim drewno.

prof. Aleksander Krawczuk

Kiedy patrzymy na obrazy Edwarda, uwodzi nas plastyczne zestrojenie ich formy i treści. Zastanawiamy się co bardziej podziwiać – pomysłowość w reakcji na bogactwo natury kory drzew czy dojrzałość decyzji w budowaniu całości kompozycji i konsekwencje w zestroju barwnym malatury. Tak czy inaczej wymienione cechy Jego malarstwa dają wielką przyjemność oglądania dzieł już wykonanych i napawają nadzieją na następne.

Jan Gołębiowskiartysta, architekt