Wernisaż w Muzeum Spraw Wojskowych w Krakowie

19 maja o godz. 18.30 otwarliśmy wystawę moich prac w Muzeum Spraw Wojskowych, mieszczącym się w Forcie Swoszowice – jednym z najlepiej zachowanych fortów Twierdzy Kraków. Tematyka obrazów jest inna niż dotychczasowa. Sporo w niej nawiązań do naszej militarnej historii. Dziękuję za miłe przyjęcie oraz profesjonalną organizację spotkania. Wystawę A to Polska właśnie! będziecie mogli oglądać w godzinach funkcjonowania muzeum do 11 września 2017.

(fot. Centrum Art Plus)

Ile trzeba inspiracji, aby móc artystycznie działać – tworzyć, malować, rzeźbić. Do owej twórczości Edward Duda dojrzewał wiele lat. Posiada jednak wrodzony talent, wenę twórczą i wewnętrzny napęd do walki o egzystencję. W życiu i w sztuce porusza się między iluzją, abstrakcją i twardą rzeczywistością. Twórczość jego skupia się na obserwacji przyrody i sztuki - pozwala nam mieć drzewa przed oknami. Malarstwo Jego jest pełne emocji, jest zachwycające.

Renata Bartel

W tej twórczości podziw budzi połączenie wielkiej wyobraźni ze znakomitym realizmem wykonania oraz wyczuciem możliwości jakie daje nawet przypadkowo znaleziony materiał. Jest nim drewno.

prof. Aleksander Krawczuk

Kiedy patrzymy na obrazy Edwarda, uwodzi nas plastyczne zestrojenie ich formy i treści. Zastanawiamy się co bardziej podziwiać – pomysłowość w reakcji na bogactwo natury kory drzew czy dojrzałość decyzji w budowaniu całości kompozycji i konsekwencje w zestroju barwnym malatury. Tak czy inaczej wymienione cechy Jego malarstwa dają wielką przyjemność oglądania dzieł już wykonanych i napawają nadzieją na następne.

Jan Gołębiowskiartysta, architekt