Wystawa goni wystawę

Mam tu dla Was spis filii Biblioteki Kraków, gdzie można zobaczyć na żywo moje prace do 30 stycznia 2018 roku.

  • biblioteka przy ul. Spółdzielców 3 – wystawa pt. „JP 2” część pierwsza; pojawiły się na niej takie obrazy jak: Redyk, Okno papieskie, Zamach, Barka, Góralu czy Ci nie żal…, Widok z papieskiego okna;
  • biblioteka przy ul. Komandosów 1 – wystawa pod przekornym tytułem „Wiosna jest kobietą”; pojawiły się na niej m.in. takie obrazy jak: Tryptyk wiosenny, Idzie wiosna, czy EĆ ze storczykiem;
  • biblioteka przy ul. Zakopiańskiej 103 – zobaczyć można na niej artystyczne niespodzianki.

Ile trzeba inspiracji, aby móc artystycznie działać – tworzyć, malować, rzeźbić. Do owej twórczości Edward Duda dojrzewał wiele lat. Posiada jednak wrodzony talent, wenę twórczą i wewnętrzny napęd do walki o egzystencję. W życiu i w sztuce porusza się między iluzją, abstrakcją i twardą rzeczywistością. Twórczość jego skupia się na obserwacji przyrody i sztuki - pozwala nam mieć drzewa przed oknami. Malarstwo Jego jest pełne emocji, jest zachwycające.

Renata Bartel

W tej twórczości podziw budzi połączenie wielkiej wyobraźni ze znakomitym realizmem wykonania oraz wyczuciem możliwości jakie daje nawet przypadkowo znaleziony materiał. Jest nim drewno.

prof. Aleksander Krawczuk

Kiedy patrzymy na obrazy Edwarda, uwodzi nas plastyczne zestrojenie ich formy i treści. Zastanawiamy się co bardziej podziwiać – pomysłowość w reakcji na bogactwo natury kory drzew czy dojrzałość decyzji w budowaniu całości kompozycji i konsekwencje w zestroju barwnym malatury. Tak czy inaczej wymienione cechy Jego malarstwa dają wielką przyjemność oglądania dzieł już wykonanych i napawają nadzieją na następne.

Jan Gołębiowskiartysta, architekt