Wystawa w MGOKiS Dobczyce

Zapraszam wszystkich Przyjaciół mojej radosnej twórczości na wernisaż pt. „Wyczarowane z drewna” już 07 marca br. o godz. 18.00 do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach. Jestem pod jego wielkim wrażeniem. Piękny, funkcjonalny budynek, w którym świetnie prezentują się moje obrazy. A do tego zaangażowany Dyrektor i świetni pracownicy. Cóż można więcej wymagać?

Strona Ośrodka: www.mgokis.dobczyce.pl
Informacja o wystawie: www.mgokis.dobczyce.pl/2019/02/20/edward-duda-wyczarowane-z-drewna-wystawa-malarstwa

Ile trzeba inspiracji, aby móc artystycznie działać – tworzyć, malować, rzeźbić. Do owej twórczości Edward Duda dojrzewał wiele lat. Posiada jednak wrodzony talent, wenę twórczą i wewnętrzny napęd do walki o egzystencję. W życiu i w sztuce porusza się między iluzją, abstrakcją i twardą rzeczywistością. Twórczość jego skupia się na obserwacji przyrody i sztuki - pozwala nam mieć drzewa przed oknami. Malarstwo Jego jest pełne emocji, jest zachwycające.

Renata Bartel

W tej twórczości podziw budzi połączenie wielkiej wyobraźni ze znakomitym realizmem wykonania oraz wyczuciem możliwości jakie daje nawet przypadkowo znaleziony materiał. Jest nim drewno.

prof. Aleksander Krawczuk

Kiedy patrzymy na obrazy Edwarda, uwodzi nas plastyczne zestrojenie ich formy i treści. Zastanawiamy się co bardziej podziwiać – pomysłowość w reakcji na bogactwo natury kory drzew czy dojrzałość decyzji w budowaniu całości kompozycji i konsekwencje w zestroju barwnym malatury. Tak czy inaczej wymienione cechy Jego malarstwa dają wielką przyjemność oglądania dzieł już wykonanych i napawają nadzieją na następne.

Jan Gołębiowskiartysta, architekt